• בית
  • /
  • TMB – Day 11 – Refuge La Flegere to Les Houches

מסלולים קשורים:

Refuge La Flegere - Les Houches

אייקון שמוצג מסמל על קיום האפשרות במקטע. לדוגמה, אם יש אייקון של קמפינג זה אומר שניתן לעשות קמפינג ביום זה, עגלה מסמלת ניתן לרכוש אוכל או ציוד וכו'.

זהו היום האחרון של ה Tour du Mont Blanc.

עשרה  ימים כבר מאחורינו ואת היום הזה יתכן ואתם פותחים ברגשות מעורבים. שמחה וסיפוק על סיום הטרק אבל גם משהו לא ברור, אולי ריקנות? אולי אתם בכלל מרגישים רק סיפוק.

היום נפתח בהליכה על שביל עם נוף מטריף של המון בלאן כשמתחתינו פרוס כל עמק שאמוני. ההמשך במגמת עליה למעבר הרים ברוונט – Col du Brévent ומשם ירידה עד לה זוש. מי שממהר או פוחד על הברכיים שלו, ולא לחוץ לו לסיים מעגל שלם יכול לרדת עם רכבל לשאמוני.

זהו הסתיים לו הטרק היפה הזה. עשרה ימים בהם היינו עם עצמנו, שקט מהרעש הקבוע שמלווה אותנו בחיים היום יומיים. עשרה ימים בהם ראינו, חווינו, גילינו על הטבע ועל עצמנו דברים חדשים, אולי גם הכרנו אנשים בדרך. כל זה מסתיים לו אבל איזה סיום יפה זה.

מומלץ להעביר ערב רגוע בשאמוני, לאכול משהו טוב אם אפשר. מי שזמנו לצידו יכול להישאר גם עוד יום כדי לעלות לרכבל Aiguille du midi או אפילו עד קורמאיור באיטליה.

תם ונשלם הטור דה מונט בלאנק.

 

תחבורה

אתם נמצאים כבר בעמק שאמוני אז כל עוד לא עליתם על הר, יש לכם רכבת ואוטובוס. אם עליתם על הר, יש רכבלים לאורך העמק. (במקרה זה יש רכבל מברוונט – פלאנפרז – שאמוני).

נגן וידאו

נקודות עניין

טרקים

נקודות עניין

Dolonne

מקטעי שביל