• בית
  • /
  • TMB – Day 6 – Rifugio Bonatti to La Fouly

מסלולים קשורים:

Rifugio Bonatti - La Fouly

אייקון שמוצג מסמל על קיום האפשרות במקטע. לדוגמה, אם יש אייקון של קמפינג זה אומר שניתן לעשות קמפינג ביום זה, עגלה מסמלת ניתן לרכוש אוכל או ציוד וכו'.

הים השישי לטרק בו נעבור את הגבול מאיטליה לשוויץ.

את היום הזה סביר להניח שתתחילו מבקתת בונאטי (Refuge Walter-Bonatti) או מ-Chalet Val Ferret. אולי חלקכם יתחילו את היום אפילו מקורמיור ע"י זה שתסעו עם אוטובוס עד Arnouva ותמשיכו משם.

בכל מקרה כולכם תגיעו לא אחרי הרבה זמן לבקתת אלנה (Refuge Hélène), שם תוכלו לנוח אחרי עלייה קצרה ולקראת העליה שעוד מחכה לכם עד המעבר הבא –  Grand Col Ferret. מי שהגיע כבר אתמול עד בקתת אלנה, יוכל קצת להתמהמה בבוקר ולהתחיל את היום בנינוחות.

מעבר פרט (גובה 2537 מטרים) הוא הנקודה הגבוהה ביותר בטרק (במסלול הרשמי ללא וריאנטים).

במעבר גם נמצא הגבול עם שוויץ. למרות שזהו מעבר הגבול השני כבר עדיין קשה לתפוס שזה באמת מעבר גבול. אפילו גדר אין.

לאחר מכן תתחילו בירידה ובקרוב תוכלו להבחין שאתם בשוויץ (בתים עם גינות וערוגות מטופחות, ספסלי ישיבה) ולאחר הליכה לא ארוכה תגיעו ל- La Fouly.

לה פולי היא עיירה קטנה עם כמה אפשרויות שינה והצטיידות באוכל. לאלה מכם שירצו לדלג על יום המחרת, תוכלו לנסוע בתחבורה ציבורית לתחנה הבאה בטרק – Champex.

 

תחבורה ציבורית

קורמיור – ארנובה: אוטובוס מקורמיור לארנובה. זמינות לא גבוהה ורק בעונה. בדקו זמנים עדכניים.

לה פולי – שמפה: שני אוטובוסים, אחד עד אורסייר והשני מאורסייר לשמפה. לפעמים אותו אוטובוס עושה את שני הקווים כך שלא תצטרכו אפילו לרדת מהאוטובוס.

*כדי לקבל מידע מדויק לתאריכי ההליכה שלכם – צרו קשר עם משרד התיירים בלה פולי או בדקו את הזמנים המעודכנים באתרים הרלוונטים.

נגן וידאו

נקודות עניין

טרקים

נקודות עניין

Dolonne

מקטעי שביל

זמן: 3.5 שעות

מרחק: 11 ק"מ

שייך למסלול: Walker's Haute Route

זמן: 4.5 שעות

מרחק: 15 ק"מ

שייך למסלול: Tour du Mont Blanc